نقش نگار

استعداد یابی

استعداد یابی

از کجا بدانید فرزندتان استعداد نقاشی دارد؟ 


تقریبا همه کودکان از سنین دو تا سه سالگی می توانند مداد در دست گرفته و با خط خطی کردن کاغذ اولین نقاشی های زندگیشان را خلق کنند. اما با بزرگتر شدن بچه ها در می یابیم که برخی از آنها استعداد نقاشی بی نظیری داشته و به نظر می رسد می خواهند زندگی خود را به عنوان یک نقاش سپری کنند. 

شناسایی زود هنگام استعداد نقاشی به پرورش آن و پیشرفت هر چه بهتر کودک در این زمینه کمک می کند. ما در این مطلب می خواهیم درباره این مساله صحبت کنیم که چه نشانه هایی به شما می گوید که فرزند شما استعداد نقاشی دارد. 

هنر نقاشی قدمتی به دیرینگی تاریخ حیات بشر دارد.  نقاشی های انسان های آغازین بر روی دیواره غارها نشان از علاقه دیرینه بشر به این هنر والاست. گویی هنر و نقاشی در نهاد آدمی ریشه داشته و بنابراین عجیب نیست که چرا کودک از همان سنین پایین نقاشی کشیدن را آغاز می کند. 

نقاشی برای کودکان هم جنبه سرگرمی داشته و هم روشی برای بیان احساسات و تخلیه هیجانات آنهاست. از اینجا می توانیم بفهمیم که چرا تقریبا همه کودکان نقاشی می کنند.

• نیمکره راست مغز در آنها فعال تر است. آنها خیال پرداز و خلاق هستند و کارها را به شیوه های خاص خود انجام می دهند. 

• اغلب مراحل رشد بصری را با سرعتی سریعتر از حد معمول طی می کنند. 

• غالبا دست ورزی ها را به خوبی انجام می دهند. 

• توانایی آنها در استفاده از اطلاعات قبلی در زمینه های جدید بالاست. 

• در تفکر، احساس و ادراک یکپارچگی نشان می دهند. 

• بیشتر کودکان مستعد در نقاشی، نمرات بالاتر از متوسط در آزمون های هوشی می گیرند. البته برعکس آن صادق نیست. یعنی بسیاری از کسانی که نمرات IQ بالایی دارند خوب نقاشی نمی کشند. 

• این کودکان غالبا بسیار مستقل و مبتکر هستند. 


گام نهایی کشف استعداد 

اگر کودک شما استعداد نقاشی دارد و می تواند در آینده به یک نقاش خوب تبدیل شود. اما شما به عنوان والدین او چگونه می توانید این استعداد را در او  شکوفا کنید؟ 

– او را تشویق کنید. خیلی از ما به دلیل دیده نشدن استعدادمان و تشویق نشدن، آن را رها  کرده ایم. کوچکترین نشانه های استعداد را در او تشویق کنید. می توانید نقاشی هایش را روی در و دیوار بچسبانید. آنها را به دیگران نشان دهید و از توانایی هایش تعریف کنید. این کار اعتماد به نفس و جرات خلق آثار جدید را در او افزایش می دهد. 

– استعداد کودک را رها نکنید و به او جهت ببخشید. او را به کلاس نقاشی بفرستید. یک نقاش خوب در درجه اول باید در این زمینه آموزش لازم را نزد افراد دارای مهارت و صلاحیت های لازم ببیند. اگرچه گاهی افراد مستعد بدون آموزش های رسمی پیشرفت می کنند اما نمی توان از نقش یک استاد خوب در پیشرفت سریع در هر زمینه ای چشم پوشی کرد.

{{ firstNumber+' + '+secondNumber+' ='}}
ثبت درخواست درخواست شما ثبت شد چندلحظه صبرکنید..